لوگو شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم
اورهال یا تعمیرات اساسی

اورهال یا تعمیرات اساسی

تعمیرات اساسی یا اورهال یکی از مهمترین ، حساس ترین و عین حال پرهزینه ترین اقدامات و رویدادها در صنعت نیروگاه به شمار می رود که بر اساس دستورالعمل ها و استانداردها با توجه به مدت زمان کارکرد واحد (تقریبا هر ۵ سال) باید انجام شود. بدین منظور کلیه قسمت ها و قطعات توربین ، ژنراتور ، سیستم سوخت رسان و ... از هم باز (دمونتاژ) شده و پس از بازبینی ، اقدامات لازم از قبیل تمیزکاری، روغن کاری، انجام تعمیرات، عملیات حرارتی، تعویض قطعات معیوب و ... انجام می شود.
شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم ، علاوه بر بازدید های دوره ای که به صورت مرتب و برای هر واحد دوبار در سال انجام می شود ، تعمیرات اساسی شش واحد گازی نیروگاه را با اهمیت و دقت فراوان و طبق استانداردهای سازنده وزارت نیرو در برنامه کاری خود قرار داد.
بدین منظور ، واحدهای دوم و سوم در سال ۱۳۹۵ ، واحدهای اول ، چهارم و پنجم در سال ۱۳۹۶ و واحد ششم در سال ۱۳۹۷ مورد بازدید کلی و تعمیرات اساسی و تعویض و نوسازی پره های توربین قرار گرفت. به گونه ای که میتوان عنوان کرد هر شش واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم ، در حال حاضر از توان و کیفیت مناسب برخوردار است.
برنامه اورهال بعدی واحدهای گازی مربوط به سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ است.

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب ثبت نمایید
نظرات سایر کاربران در مورد این مطلب
تعمیرات اساسی یا اورهال
Mahampg.ir - Copyright © 2016 - All rights reserved